Úvod > Firmy > PRO-TLMOCNIK s.r.o.- úradné preklady

Preklady a tlmočenie – lebo žiadna jazyková bariéra nie je príliš veľká! PRO-TLMOCNIK s.r.o. Bratislava

Komunikujete s cudzincami a robia vám problémy preklady? Žiadny strach! Tlmočenie a preklady sú dnes dostupnejšie ako kedykoľvek predtým a pripravené pomôcť aj vám!

Jazyková bariéra je jedna z bariér, ktoré sa prekonávajú veľmi ťažko. Ak sa jedného dňa dozviete, že o týždeň sa máte stretnúť s maďarským klientom a predstaviť mu vašu prácu, ste bez šance. Naučiť sa po maďarsky za týždeň je nemožné aj pre supermana. A teraz si predstavte, že by neexistovali preklady a tlmočenie. Posunkovou rečou a rečou tela by ste to asi ďaleko nedotiahli...

Tlmočenie – kedy ho využijete?

Ak ste si doteraz mysleli, že tlmočenie využívajú len vysokí štátni úradníci pri medzinárodných návštevách, teraz vašu predstavu kompletne vyvrátime. Poznáme totiž viacero druhov tlmočení. Napríklad aj tlmočenie cez telefón, ktoré môžete využiť pri komunikácií s úradmi alebo osobou zo zahraničia. Zaujímavá je aj šušotáž – tlmočenie šepkaním, ktoré sa zíde napríklad pri prejavoch pred zahraničným publikom, kedy si svojím prejavom nie ste stopercentne istí a potrebujete občas čo-to našepkať.

Pri komunikácii so štátnymi orgánmi a na súde sa využíva súdne tlmočenie, oveľa častejšie sa však stretnete so sprievodným tlmočením pri rôznych prehliadkach a akciách. Koniec-koncov je tak tlmočenie veľmi prirodzeným a jednoduchým spôsobom, ako naživo komunikovať s ľuďmi, s ktorými by ste sa inak nedohovorili. A využiť ho môže každý a kedykoľvek.

A čo preklady?

Ak ste milovník Google translate a svojpomocného prekladania si všetkého, čo vám príde pod ruku, s tými riadkami možno súhlasiť nebudete. Moderný človek si totiž povie niečo ako – „Načo budem využívať odborný preklad, za ktorý si musím platiť, keď cez internet si všetko preložím úplne zadarmo?“ Takto uvažuje veľa ľudí, problém je však v tom, že žiadna moderná technológia ani internetový nástroj sa nikdy nedokáže vyrovnať človeku, ktorý sa prekladom venuje už niekoľko rokov a perfektne ovláda daný jazyk.

Každý jazyk má veľa rôznych zaužívaných výrazov a slov, ktoré sa dajú použiť iba v určitých situáciách. A tie vám vhodne do textu sformuluje iba človek. Svojpomocné online preklady tak možno stačia na domácu úlohu z angličtiny, ale určite nie pri komunikáciis firmami a úradmi v zahraničí a pri odborných prekladoch.

Pri prekladoch dokumentov, dokladov, diplomov a podobne, sú potrebné úradné preklady, ak prekladáte odborné texty, využiť môžete odborné preklady. Alebo si môžete nechať jednoducho preložiť akýkoľvek text a byť si istý, že druhá strana mu reálne porozumie.

Ak ste preklady a tlmočenie doteraz nevyužívali, je najvyšší čas začať. Jazyková bariéra nikdy nebola menšia!

www.pro-tlmocnik.sk    Bratislava

Dátum zverejnenia: 23.4.2019